İçeriğe geç

Diyarbakır Bayburt Arası Kaç KM

Diyarbakır Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Bayburt arası kaç km? Diyarbakır Bayburt arası kaç saat? Diyarbakır Bayburt yol tarifi? Diyarbakır Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Bayburt Arası Kaç KM

Diyarbakır Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 406 km’dir. Diyarbakır Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 260 km’dir.

Diyarbakır Bayburt Arası Kaç Saat

Diyarbakır Bayburt arası kaç saat; Diyarbakır Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 406 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 260 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Diyarbakır Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 406 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.