İçeriğe geç

Diyarbakır Batman Arası Kaç KM

Diyarbakır Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Batman arası kaç km? Diyarbakır Batman arası kaç saat? Diyarbakır Batman yol tarifi? Diyarbakır Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Batman Arası Kaç KM

Diyarbakır Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 98 km’dir. Diyarbakır Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 81 km’dir.

Diyarbakır Batman Arası Kaç Saat

Diyarbakır Batman arası kaç saat; Diyarbakır Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 98 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Diyarbakır Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Diyarbakır Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 81 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

 35 dakika

Diyarbakır Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 98 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.