İçeriğe geç

Diyarbakır Bartın Arası Kaç KM

Diyarbakır Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Bartın arası kaç km? Diyarbakır Bartın arası kaç saat? Diyarbakır Bartın yol tarifi? Diyarbakır Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Bartın Arası Kaç KM

Diyarbakır Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1169 km’dir. Diyarbakır Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 791 km’dir.

Diyarbakır Bartın Arası Kaç Saat

Diyarbakır Bartın arası kaç saat; Diyarbakır Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1169 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Diyarbakır Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Diyarbakır Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 791 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Diyarbakır Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1169 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.