İçeriğe geç

Diyarbakır Balıkesir Arası Kaç KM

Diyarbakır Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Balıkesir arası kaç km? Diyarbakır Balıkesir arası kaç saat? Diyarbakır Balıkesir yol tarifi? Diyarbakır Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Balıkesir Arası Kaç KM

Diyarbakır Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1434 km’dir. Diyarbakır Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1098 km’dir.

Diyarbakır Balıkesir Arası Kaç KM

Diyarbakır Balıkesir Arası Kaç Saat

Diyarbakır Balıkesir arası kaç saat; Diyarbakır Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1434 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Diyarbakır Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat  sürmektedir. Diyarbakır Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1098 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat

Diyarbakır Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1434 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.