İçeriğe geç

Diyarbakır Aydın Arası Kaç KM

Diyarbakır Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Aydın arası kaç km? Diyarbakır Aydın arası kaç saat? Diyarbakır Aydın yol tarifi? Diyarbakır Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Aydın Arası Kaç KM

Diyarbakır Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1328 km’dir. Diyarbakır Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1032 km’dir.

Diyarbakır Aydın Arası Kaç KM

Diyarbakır Aydın Arası Kaç Saat

Diyarbakır Aydın arası kaç saat; Diyarbakır Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1328 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Diyarbakır Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Diyarbakır Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1032 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Diyarbakır Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1328 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 107 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.