İçeriğe geç

Diyarbakır Artvin Arası Kaç KM

Diyarbakır Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Artvin arası kaç km? Diyarbakır Artvin arası kaç saat? Diyarbakır Artvin yol tarifi? Diyarbakır Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Artvin Arası Kaç KM

Diyarbakır Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 519 km’dir. Diyarbakır Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 388 km’dir.

Diyarbakır Artvin Arası Kaç KM

Diyarbakır Artvin Arası Kaç Saat

Diyarbakır Artvin arası kaç saat; Diyarbakır Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 519 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Diyarbakır Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika  sürmektedir. Diyarbakır Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 388 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Diyarbakır Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 519 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.