İçeriğe geç

Diyarbakır Ardahan Arası Kaç KM

Diyarbakır Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Ardahan arası kaç km? Diyarbakır Ardahan arası kaç saat? Diyarbakır Ardahan yol tarifi? Diyarbakır Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Ardahan Arası Kaç KM

Diyarbakır Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 km’dir. Diyarbakır Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 415 km’dir.

Diyarbakır Ardahan Arası Kaç KM

Diyarbakır Ardahan Arası Kaç Saat

Diyarbakır Ardahan arası kaç saat; Diyarbakır Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Diyarbakır Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 415 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Diyarbakır Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.