İçeriğe geç

Diyarbakır Amasya Arası Kaç KM

Diyarbakır Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Amasya arası kaç km? Diyarbakır Amasya arası kaç saat? Diyarbakır Amasya yol tarifi? Diyarbakır Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Amasya Arası Kaç KM

Diyarbakır Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 km’dir. Diyarbakır Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 485 km’dir.

Diyarbakır Amasya Arası Kaç KM

Diyarbakır Amasya Arası Kaç Saat

Diyarbakır Amasya arası kaç saat; Diyarbakır Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Diyarbakır Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 485 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Diyarbakır Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.