İçeriğe geç

Diyarbakır Aksaray Arası Kaç KM

Diyarbakır Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Aksaray arası kaç km? Diyarbakır Aksaray arası kaç saat? Diyarbakır Aksaray yol tarifi? Diyarbakır Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Aksaray Arası Kaç KM

Diyarbakır Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 774 km’dir. Diyarbakır Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 544 km’dir.

Diyarbakır Aksaray Arası Kaç KM

Diyarbakır Aksaray Arası Kaç Saat

Diyarbakır Aksaray arası kaç saat; Diyarbakır Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 774 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Diyarbakır Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 544 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Diyarbakır Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 774 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.