İçeriğe geç

Diyarbakır Ağrı Arası Kaç KM

Diyarbakır Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Ağrı arası kaç km? Diyarbakır Ağrı arası kaç saat? Diyarbakır Ağrı yol tarifi? Diyarbakır Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Ağrı Arası Kaç KM

Diyarbakır Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 km’dir. Diyarbakır Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 310 km’dir.

Diyarbakır Ağrı Arası Kaç KM

Diyarbakır Ağrı Arası Kaç Saat

Diyarbakır Ağrı arası kaç saat; Diyarbakır Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Diyarbakır Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Diyarbakır Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 310 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

55 dakika

Diyarbakır Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.