İçeriğe geç

Diyarbakır Afyon Arası Kaç KM

Diyarbakır Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Afyon arası kaç km? Diyarbakır Afyon arası kaç saat? Diyarbakır Afyon yol tarifi? Diyarbakır Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Afyon Arası Kaç KM

Diyarbakır Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1148 km’dir. Diyarbakır Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 859 km’dir.

Diyarbakır Afyon Arası Kaç KM

Diyarbakır Afyon Arası Kaç Saat

Diyarbakır Afyon arası kaç saat; Diyarbakır Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1148 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Diyarbakır Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Diyarbakır Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 859 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 38 dakika

Diyarbakır Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1148 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.