İçeriğe geç

Diyadin Yol Tarifi

Ağrı, Diyadin yol tarifi; yazımızda öncelikle Diyadin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyadin’e nasıl gidilir? Diyadin yol tarifi? Diyadin yol haritası? Diyadin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyadin İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı’nın ilçesi olan Diyadin, Ağrı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Diyadin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.351 km2’dir. Diyadin ilçesinin rakımı ise 1.933 m olarak hesaplanmıştır. Diyadin ilinin Kuzeyinde Doğubayazıt, batısında Taşlıçay, Güneyinde ise Van ilçeleri bulunmaktadır. Diyadin ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Diyadin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Diyadin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 41.512 nüfusa sahiptir. Diyadin yol tarifini aşağıda bulabilirsiniz.

Diyadin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Diyadin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Diyadin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Diyadin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyadin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Diyadin’e Nasıl Gidilir? Diyadin Yol Tarifi

Diyadin’e kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Diyadin’e gelebilirsiniz. Diyadin ile Ağrı şehir merkezi yaklaşık 92,4 km, İstanbul’a yaklaşık 1,487 km, Ankara’ya yaklaşık 1,123 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,839 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ağrı Şehir Merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ağrı Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Diyadin ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.