İçeriğe geç

Dinar Yol Tarifi

Afyon Dinar yol tarifi; yazımızda öncelikle Dinar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dinar‘a nasıl gidilir? Dinar yol tarifi? Dinar yol haritası? Dinar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dinar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Dinar, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Dinar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.286 km2’dir. Dinar ilçesinin rakımı ise 900 m olarak hesaplanmıştır. Dinar ilinin Kuzeyinde Kızılören ve Sandıklı, doğusunda Şuhut, batısında Başmakçı ve Evciler, Güneyinde ise Isparta ilçeleri bulunmaktadır. Dinar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dinar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dinar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 47,304 nüfusa sahiptir.

Dinar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dinar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dinar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dinar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dinar‘a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dinar’a Nasıl Gidilir? Dinar Yol Tarifi

Dinar‘a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dinar‘a gelebilirsiniz. Dinar karayolu ile Afyon şehir merkezine 107 km, İstanbul’a yaklaşık 514 km, Ankara’ya yaklaşık 367 km, İzmir’den ise yaklaşık 347 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Dinar ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dinar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.