İçeriğe geç

Dilovası Yol Tarifi

Kocaeli Dilovası yol tarifi; yazımızda öncelikle Dilovası şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dilovası’na nasıl gidilir? Dilovası yol tarifi? Dilovası yol haritası? Dilovası İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dilovası İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Dilovası, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Dilovası İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 125 km2’dir. Dilovası ilçesinin rakımı ise 54 m olarak hesaplanmıştır. Dilovası ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Gebze, doğusunda Körfez ilçeleri bulunmaktadır. Dilovası ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dilovası İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dilovası ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 50.551 nüfusa sahiptir.

Dilovası İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dilovası Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dilovası’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dilovası Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dilovası’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dilovası’na Nasıl Gidilir? Dilovası Yol Tarifi

Dilovası’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dilovası’na gelebilirsiniz. Dilovası karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 49.6 km, İstanbul’a yaklaşık 67.1 km, Ankara’ya yaklaşık 382 km, İzmir’den ise yaklaşık 422 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dilovası ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dilovası ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.