İçeriğe geç

Dikmen Yol Tarifi

Sinop Dikmen yol tarifi; yazımızda öncelikle Dikmen şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dikmen’e nasıl gidilir? Dikmen yol tarifi? Dikmen yol haritası? Dikmen İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dikmen İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Dikmen, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Dikmen İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 411 km2’dir. Dikmen ilçesinin rakımı ise 193 m olarak hesaplanmıştır. Dikmen ilçesinin Kuzeyinde Gerze, doğusunda Samsun, batısında Boyabat, Güneyinde ise Durağan ilçeleri bulunmaktadır. Dikmen ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dikmen İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dikmen ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.016 nüfusa sahiptir.

Dikmen İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dikmen Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dikmen’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dikmen Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dikmen’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dikmen’e Nasıl Gidilir? Dikmen Yol Tarifi

Dikmen’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dikmen’e gelebilirsiniz. Dikmen karayolu ile Sinop şehir merkezine 75.7 km, İstanbul’a yaklaşık 655 km, Ankara’ya yaklaşık 380 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.008 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sinop Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dikmen ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.