İçeriğe geç

Dikmen Posta Kodu

Dikmen Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Dikmen Posta Kodu Sorgulama

Dikmen’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Dikmen ilçesi Hakkında

Dikmen ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz kırk dokuzuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Dikmen, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Dikmen İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 411 km2’dir. Rakımı ise 193 m olarak hesaplanmıştır. Dikmen ilçesinin Kuzeyinde Gerze, doğusunda Samsun, batısında Boyabat, Güneyinde ise Durağan ilçeleri bulunmaktadır. Dikmen ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dikmen İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dikmen ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.860 nüfusa sahiptir.

Dikmen Posta Kodu
Dikmen Posta Kodu