İçeriğe geç

Dikili Yol Tarifi

İzmir Dikili yol tarifi; yazımızda öncelikle Dikili şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dikili’ye nasıl gidilir? Dikili yol tarifi? Dikili yol haritası? Dikili İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dikili İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Dikili, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Dikili İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 534 km2’dir. Dikili ilçesinin rakımı ise 4 m olarak hesaplanmıştır. Dikili ilçesinin Kuzeyinde Balıkesir, doğusunda ise Bergama ilçeleri bulunmaktadır. Dikili ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dikili İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dikili ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 43.806 nüfusa sahiptir.

Dikili İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dikili Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dikili’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dikili Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dikili’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dikili’ye Nasıl Gidilir? Dikili Yol Tarifi

Dikili’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dikili’ye gelebilirsiniz. Dikili karayolu ile İzmir şehir merkezine 123 km, İstanbul’a yaklaşık 413 km, Ankara’ya yaklaşık 666 km, Bursa’dan ise yaklaşık 279 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dikili ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dikili ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.