İçeriğe geç

Dikili Posta Kodu

Dikili Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Dikili Posta Kodu Sorgulama

Dikili’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Dikili ilçesi Hakkında

Dikili ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz elli ikinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Dikili, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Dikili İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 534 km2’dir. Rakımı ise 4 m olarak hesaplanmıştır. Dikili ilçesinin Kuzeyinde Balıkesir, doğusunda ise Bergama ilçeleri bulunmaktadır. Dikili ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dikili İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dikili ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 45.217 nüfusa sahiptir.

Dikili Posta Kodu
Dikili Posta Kodu