Didim Yol Tarifi

Aydın Didim yol tarifi; yazımızda öncelikle Didim şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Didim’e nasıl gidilir? Didim yol tarifi? Didim yol haritası? Didim İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Didim İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Didim, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Didim İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 424 km2’dir. Didim ilçesinin rakımı ise 35 m olarak hesaplanmıştır. Didim ilinin Kuzeyinde Söke, doğusunda ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Didim ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Didim İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Didim ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 90.427 nüfusa sahiptir.

Didim İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Didim Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Didim’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Didim Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Didim’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Didim’e Nasıl Gidilir? Didim Yol Tarifi

Didim’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Didim’e gelebilirsiniz. Didim karayolu ile Aydın şehir merkezine 108 km, İstanbul’a yaklaşık 620 km, Ankara’ya yaklaşık 699 km, İzmir’den ise yaklaşık 161 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Didim ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.