İçeriğe geç

Devrekani Yol Tarifi

Kastamonu Devrekani yol tarifi; yazımızda öncelikle Devrekani şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Devrekani’ya nasıl gidilir? Devrekani yol tarifi? Devrekani yol haritası? Devrekani İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Devrekani İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Devrekani, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Devrekani İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 715 km2’dir. Devrekani ilçesinin rakımı ise 1.108  m olarak hesaplanmıştır. Devrekani ilçesinin Kuzeyinde Bozkurt, Küre ve Çatalzeytin, doğusunda ise Taşköprü, batısında Seydiler, Güneyinde ise Kastamonu Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Devrekani ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Devrekani İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Devrekani ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.658 nüfusa sahiptir.

Devrekani İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Devrekani Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Devrekani’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Devrekani Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Devrekani’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Devrekani’ya Nasıl Gidilir? Devrekani Yol Tarifi

Devrekani’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Devrekani’ya gelebilirsiniz. Devrekani karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 57.5 km, İstanbul’a yaklaşık 547 km, Ankara’ya yaklaşık 272 km, İzmir’den ise yaklaşık 900 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Devrekani ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.