İçeriğe geç

Devrek Yol Tarifi

Zonguldak Devrek yol tarifi; yazımızda öncelikle Devrek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Devrek’e nasıl gidilir? Devrek yol tarifi? Devrek yol haritası? Devrek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Devrek İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Devrek, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Devrek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 953 km2’dir. Devrek ilçesinin rakımı ise 103 m olarak hesaplanmıştır. Devrek ilçesinin Kuzeyinde Gökçebey ve Zonguldak Merkez, doğusunda Karabük, batısında Ereğli, Güneyinde ise Bolu ilçeleri bulunmaktadır. Devrek ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Devrek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Devrek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 57.583 nüfusa sahiptir.

Devrek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Devrek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Devrek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Devrek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Devrek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Devrek’e Nasıl Gidilir? Devrek Yol Tarifi

Devrek’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Devrek’e gelebilirsiniz. Devrek karayolu ile Zonguldak şehir merkezine 38.3 km, İstanbul’a yaklaşık 368 km, Ankara’ya yaklaşık 218 km, İzmir’den ise yaklaşık 721 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Zonguldak Şehir Merkezinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na gidebilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Devrek ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Zonguldak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Zonguldak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Devrek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.