İçeriğe geç

Develi Yol Tarifi

Kayseri Develi yol tarifi; yazımızda öncelikle Develi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Develi’ye nasıl gidilir? Develi yol tarifi? Develi yol haritası? Develi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Develi İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Develi, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Develi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.892 km2’dir. Develi ilçesinin rakımı ise 1.261 m olarak hesaplanmıştır. Develi ilçesinin Kuzeyinde Hacılar, İncesu ve Melikgazi, doğusunda Tomarza, batısında Yaylalı ve Yeşilhisar, Güneyinde ise Adana ilçeleri bulunmaktadır. Develi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Develi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Develi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 65.745 nüfusa sahiptir.

Develi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Develi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Develi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Develi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Develi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Develi’ye Nasıl Gidilir? Develi Yol Tarifi

Develi’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Develi’ye gelebilirsiniz. Develi karayolu ile Kayseri şehir merkezine 43.7 km, İstanbul’a yaklaşık 832 km, Ankara’ya yaklaşık 374 km, İzmir’den ise yaklaşık 854 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Develi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Develi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.