İçeriğe geç

Dernekpazarı Yol Tarifi

Trabzon Dernekpazarı yol tarifi; yazımızda öncelikle Dernekpazarı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dernekpazarı’na nasıl gidilir? Dernekpazarı yol tarifi? Dernekpazarı yol haritası? Dernekpazarı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dernekpazarı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Dernekpazarı, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Dernekpazarı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 89 km2’dir. Dernekpazarı ilçesinin rakımı ise199 m olarak hesaplanmıştır. Dernekpazarı ilçesinin Kuzeyinde Of, doğusunda Hayrat, batısında Köprübaşı, Güneyinde ise Çaykara ilçeleri bulunmaktadır. Dernekpazarı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dernekpazarı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dernekpazarı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre        3.986 nüfusa sahiptir.

Dernekpazarı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dernekpazarı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dernekpazarı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dernekpazarı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dernekpazarı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dernekpazarı’na Nasıl Gidilir? Dernekpazarı Yol Tarifi

Dernekpazarı’na kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dernekpazarı’na gelebilirsiniz. Dernekpazarı karayolu ile Trabzon şehir merkezine 116 km, İstanbul’a yaklaşık 1.137 km, Ankara’ya yaklaşık 803 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.489 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dernekpazarı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.