İçeriğe geç

Derinkuyu Yol Tarifi

Nevşehir Derinkuyu yol tarifi; yazımızda öncelikle Derinkuyu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Derinkuyu’ya nasıl gidilir? Derinkuyu yol tarifi? Derinkuyu yol haritası? Derinkuyu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Derinkuyu İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Derinkuyu, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Derinkuyu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 473 km2’dir. Derinkuyu ilçesinin rakımı ise 1.359 m olarak hesaplanmıştır. Derinkuyu ilçesinin Kuzeyinde Acıgöl, Ürgüp ve Nevşehir Merkez, doğusunda Kayseri, Güneyinde Niğde ilçeleri bulunmaktadır. Derinkuyu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Derinkuyu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Derinkuyu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.776 nüfusa sahiptir.

Derinkuyu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Derinkuyu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Derinkuyu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Derinkuyu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Derinkuyu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Derinkuyu’ya Nasıl Gidilir? Derinkuyu Yol Tarifi

Derinkuyu’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Derinkuyu’ya gelebilirsiniz. Derinkuyu karayolu ile Nevşehir şehir merkezine 32.8 km, İstanbul’a yaklaşık 745 km, Ankara’ya yaklaşık 310 km, İzmir’den ise yaklaşık 768 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Nevşehir Şehir Merkezinde yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Derinkuyu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.