İçeriğe geç

Derinkuyu Posta Kodu

Derinkuyu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Derinkuyu Posta Kodu Sorgulama

Derinkuyu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Derinkuyu ilçesi Hakkında

Derinkuyu ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz seksen yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Derinkuyu, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Derinkuyu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 473 km2’dir. Rakımı ise 1.359 m olarak hesaplanmıştır. Derinkuyu ilçesinin Kuzeyinde Acıgöl, Ürgüp ve Nevşehir Merkez, doğusunda Kayseri, Güneyinde Niğde ilçeleri bulunmaktadır. Derinkuyu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Derinkuyu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Derinkuyu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 20.938 nüfusa sahiptir.

Derinkuyu Posta Kodu
Derinkuyu Posta Kodu