İçeriğe geç

Derince Yol Tarifi

Kocaeli Derince yol tarifi; yazımızda öncelikle Derince şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Derince’ye nasıl gidilir? Derince yol tarifi? Derince yol haritası? Derince İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Derince İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Derince, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Derince İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 198 km2’dir. Derince ilçesinin rakımı ise 39 m olarak hesaplanmıştır. Derince ilçesinin Kuzeyinde İstanbul, doğusunda Kandıra ve İzmit, batısında Körfez ilçeleri bulunmaktadır. Derince ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Derince İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Derince ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 142.849 nüfusa sahiptir.

Derince İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Derince Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Derince’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Derince Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Derince’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Derince’ye Nasıl Gidilir? Derince Yol Tarifi

Derince’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Derince’ye gelebilirsiniz. Derince karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 22.2 km, İstanbul’a yaklaşık 94.7 km, Ankara’ya yaklaşık 354 km, İzmir’den ise yaklaşık 447 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Derince ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Derince ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.