İçeriğe geç

Derince Posta Kodu

Derince Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Derince Posta Kodu Sorgulama

Derince’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Derince ilçesi Hakkında

Derince ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yirmi üçüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Derince, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Derince İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 198 km2’dir. Rakımı ise 39 m olarak hesaplanmıştır. Derince ilçesinin Kuzeyinde İstanbul, doğusunda Kandıra ve İzmit, batısında Körfez ilçeleri bulunmaktadır. Derince ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Derince İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Derince ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 143.884 nüfusa sahiptir.

Derince Posta Kodu
Derince Posta Kodu