İçeriğe geç

Derepazarı Yol Tarifi

Rize Derepazarı yol tarifi; yazımızda öncelikle Derepazarı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Derepazarı’na nasıl gidilir? Derepazarı yol tarifi? Derepazarı yol haritası? Derepazarı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Derepazarı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Derepazarı, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Derepazarı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 28 km2’dir. Derepazarı ilçesinin rakımı ise 8 m olarak hesaplanmıştır. Derepazarı ilçesinin doğusunda Rize Merkez, batısında İyidere ilçeleri bulunmaktadır. Derepazarı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Derepazarı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Derepazarı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.653 nüfusa sahiptir.

Derepazarı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Derepazarı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Derepazarı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Derepazarı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Derepazarı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Derepazarı’na Nasıl Gidilir? Derepazarı Yol Tarifi

Derepazarı’na kara yolu  tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Derepazarı’na gelebilirsiniz. Derepazarı karayolu ile Rize şehir merkezine 43.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.131 km, Ankara’ya yaklaşık 798 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.484 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.