İçeriğe geç

Dereli Yol Tarifi

Giresun Dereli yol tarifi; yazımızda öncelikle Dereli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dereli’ye nasıl gidilir? Dereli yol tarifi? Dereli yol haritası? Dereli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dereli İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Dereli, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Dereli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 849 km2’dir. Dereli ilçesinin rakımı ise 282 m olarak hesaplanmıştır. Dereli ilinin Kuzeyinde Keşap ve Giresun Merkez, doğusunda ise Yağlıdere, batısında Bulancak, Güneyinde ise Şebinkarahisar ilçeleri bulunmaktadır. Dereli ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dereli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dereli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 19.731 nüfusa sahiptir.

Dereli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dereli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dereli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dereli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dereli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dereli’ye Nasıl Gidilir? Dereli Yol Tarifi

Dereli’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dereli’ye gelebilirsiniz. Dereli karayolu ile Giresun şehir merkezine 33.7 km, İstanbul’a yaklaşık 963 km, Ankara’ya yaklaşık 629 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.316 km uzaklıktadır. Hava yolu ve Demir yolu ile ulaşımı yoktur.