İçeriğe geç

Dereli Posta Kodu

Dereli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Dereli Posta Kodu Sorgulama

Dereli’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Dereli ilçesi Hakkında

Dereli ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz seksen dokuzuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun’un ilçesi olan Dereli, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Dereli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 849 km2’dir. Rakımı ise 282 m olarak hesaplanmıştır. Dereli ilinin Kuzeyinde Keşap ve Giresun Merkez, doğusunda ise Yağlıdere, batısında Bulancak, Güneyinde ise Şebinkarahisar ilçeleri bulunmaktadır. Dereli ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dereli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dereli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.369 nüfusa sahiptir.

Dereli Posta Kodu
Dereli Posta Kodu