İçeriğe geç

Derecik Yol Tarifi

Hakkari Derecik yol tarifi; yazımızda öncelikle Derecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Derecik’e nasıl gidilir? Derecik yol tarifi? Derecik yol haritası? Derecik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Derecik İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari’nin ilçesi olan Derecik, Hakkari’nin yerleşim yerlerinden biridir. Derecik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 437 km2’dir. Derecik ilçesinin rakımı ise 835 m olarak hesaplanmıştır. Derecik ilinin Kuzeyinde Şemdinli, doğusunda, batısında ve Güneyinde ise Irak ilçeleri bulunmaktadır. Derecik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Derecik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Derecik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 23.377 nüfusa sahiptir.

Derecik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Derecik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Derecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Derecik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Derecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Derecik’e Nasıl Gidilir? Derecik Yol Tarifi

Derecik’e kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Derecik’e gelebilirsiniz. Derecik karayolu ile Hakkari şehir merkezine 189 km, İstanbul’a yaklaşık 1.798 km, Ankara’ya yaklaşık 1.485 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.976 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hakkari Şehir Merkezinde yer alan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Derecik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.