İçeriğe geç

Derebucak Yol Tarifi

Konya Derebucak yol tarifi; yazımızda öncelikle Derebucak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Derebucak’a nasıl gidilir? Derebucak yol tarifi? Derebucak yol haritası? Derebucak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Derebucak İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Derebucak, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Derebucak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 451 km2’dir. Derebucak ilçesinin rakımı ise 1.229 m olarak hesaplanmıştır. Derebucak ilçesinin Kuzeyinde Beyşehir, doğusunda Seydişehir, batısında Isparta, Güneyinde ise Antalya ilçeleri bulunmaktadır. Derebucak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Derebucak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Derebucak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.031 nüfusa sahiptir.

Derebucak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Derebucak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Derebucak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Derebucak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Derebucak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Derebucak’a Nasıl Gidilir? Derebucak Yol Tarifi

Derebucak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Derebucak’a gelebilirsiniz. Derebucak karayolu ile Konya şehir merkezine 135 km, İstanbul’a yaklaşık 662 km, Ankara’ya yaklaşık 376 km, İzmir’den ise yaklaşık 539 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Derebucak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Derebucak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.