İçeriğe geç

Derbent Yol Tarifi

Konya Derbent yol tarifi; yazımızda öncelikle Derbent şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Derbent’e nasıl gidilir? Derbent yol tarifi? Derbent yol haritası? Derbent İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Derbent İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Derbent, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Derbent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 359 km2’dir. Derbent ilçesinin rakımı ise 1.479 m olarak hesaplanmıştır. Derbent ilçesinin Kuzeyinde Ilgın ve Kadınhanı, doğusunda Selçuklu, batısında Beyşehir, Güneyinde ise Meram ilçeleri bulunmaktadır. Derbent ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Derbent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Derbent ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre     4.267 nüfusa sahiptir.

Derbent İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Derbent Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Derbent’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Derbent Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Derbent’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Derbent’e Nasıl Gidilir? Derbent Yol Tarifi

Derbent’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Derbent’e gelebilirsiniz. Derbent karayolu ile Konya şehir merkezine 57 km, İstanbul’a yaklaşık 599 km, Ankara’ya yaklaşık 283 km, İzmir’den ise yaklaşık 520 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Derbent ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Derbent ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.