İçeriğe geç

Derbent Posta Kodu

Derbent Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Derbent Posta Kodu Sorgulama

Derbent’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Derbent ilçesi Hakkında

Derbent ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz doksan ikinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Derbent, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Derbent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 359 km2’dir. Rakımı ise 1.479 m olarak hesaplanmıştır. Derbent ilçesinin Kuzeyinde Ilgın ve Kadınhanı, doğusunda Selçuklu, batısında Beyşehir, Güneyinde ise Meram ilçeleri bulunmaktadır. Derbent ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Derbent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Derbent ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.221 nüfusa sahiptir.

Derbent Posta Kodu
Derbent Posta Kodu