Denizli Salda Gölü Arası Kaç KM

Denizli Salda Gölü arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Salda Gölü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Salda Gölü arası kaç km? Denizli Salda Gölü arası kaç saat? Denizli Salda Gölü yol tarifi? Denizli Salda Gölü arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Salda Gölü İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ilinin yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Salda Gölü ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Salda Gölü ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 43,7 km2dir. Salda Gölü ilçesinin coğrafi konumu ise 37.33°K 29.41°D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Salda Gölü Arası Kaç KM

Denizli Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 km’dir. Denizli Salda Gölü arası mesafe havayolu ile yaklaşık 60 km’dir.

Denizli Salda Gölü Arası Kaç KM

Denizli Salda Gölü Arası Kaç Saat

Denizli Salda Gölü arası kaç saat; Denizli Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Denizli Salda Gölü arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Denizli Salda Gölü arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 60 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Denizli Salda Gölü Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Salda Gölü Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Salda Gölü arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Salda Gölü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Salda Gölü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.