Denizli Pamukkale Arası Kaç KM

Denizli Pamukkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Pamukkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Pamukkale arası kaç km? Denizli Pamukkale arası kaç saat? Denizli Pamukkale yol tarifi? Denizli Pamukkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Pamukkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ilinin yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D GPS koordinatlarıdır.

Pamukkale ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Pamukkale ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 823 km2’dir. Pamukkale ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 6.9960” Kuzey ve 29° 6′ 37.1088” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli Pamukkale Arası Kaç KM

Denizli Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 20 km’dir. Denizli Pamukkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 16 km’dir.

Denizli Pamukkale Arası Kaç KM

Denizli Pamukkale Arası Kaç Saat

Denizli Pamukkale arası kaç saat; Denizli Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 20 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Denizli Pamukkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat sürmektedir. Denizli Pamukkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 16 kilometredir.

Özel araç ile;

30 dakika

Otobüs ile;

1 saat

Denizli Pamukkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 20 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 2 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 3 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Pamukkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Pamukkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Pamukkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pamukkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.