İçeriğe geç

Denizli Kars Arası Kaç KM

Denizli Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Kars arası kaç km? Denizli Kars arası kaç saat? Denizli Kars yol tarifi? Denizli Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Denizli Kars Arası Kaç KM

Denizli Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1506 km’dir. Denizli Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1247 km’dir.

Denizli Kars Arası Kaç KM

Denizli Kars Arası Kaç Saat

Denizli Kars arası kaç saat; Denizli Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1506 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1247 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Denizli Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1506 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.