İçeriğe geç

Denizli Datça Arası Kaç KM

Denizli Datça arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Datça şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Datça arası kaç km? Denizli Datça arası kaç saat? Denizli Datça yol tarifi? Denizli Datça arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Datça İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ilinin yüzölçümü yaklaşık 11,861 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37° 46′ 58.8576” Kuzey ve 29° 5′ 46.7988” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Datça ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Datça ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 436 km2dir. Datça ilçesinin coğrafi konumu ise  36° 43′ 34.3740” Kuzey ve 27° 41′ 9.0384” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli Datça Arası Kaç KM

Denizli Datça arası mesafe karayolu ile yaklaşık 258 km’dir.

Denizli Datça Arası Kaç KM

Denizli Datça Arası Kaç Saat

Denizli Datça arası kaç saat; Denizli Datça arası mesafe karayolu ile yaklaşık 258 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika  sürmektedir. Denizli Datça arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Denizli Datça Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Datça arası mesafe karayolu ile yaklaşık 258 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Datça Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Datça arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Datça’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Datça’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.