İçeriğe geç

Denizli Çankırı Arası Kaç KM

Denizli Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Çankırı arası kaç km? Denizli Çankırı arası kaç saat? Denizli Çankırı yol tarifi? Denizli Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Çankırı Arası Kaç KM

Denizli Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 624 km’dir. Denizli Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 504 km’dir.

Denizli Çankırı Arası Kaç KM

Denizli Çankırı Arası Kaç Saat

Denizli Çankırı arası kaç saat; Denizli Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 624 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık  7 saat sürmektedir. Denizli Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat  30 dakika sürmektedir. Denizli Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 504 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Denizli Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 624 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.