İçeriğe geç

Denizli Burdur Arası Kaç KM

Denizli Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Burdur arası kaç km? Denizli Burdur arası kaç saat? Denizli Burdur yol tarifi? Denizli Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Burdur Arası Kaç KM

Denizli Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 140 km’dir. Denizli Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 105 km’dir.

Denizli Burdur Arası Kaç Saat

Denizli Burdur arası kaç saat; Denizli Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 140 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 105 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

38 dakika

Denizli Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 140 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.