İçeriğe geç

Denizli Bitlis Arası Kaç KM

Denizli Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Bitlis arası kaç km? Denizli Bitlis arası kaç saat? Denizli Bitlis yol tarifi? Denizli Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Denizli Bitlis Arası Kaç KM

Denizli Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1451 km’dir. Denizli Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1142 km’dir.

Denizli Bitlis Arası Kaç Saat

Denizli Bitlis arası kaç saat; Denizli Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1451 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1142 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Denizli Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1451 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 117 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.