İçeriğe geç

Denizli Batman Arası Kaç KM

Denizli Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Batman arası kaç km? Denizli Batman arası kaç saat? Denizli Batman yol tarifi? Denizli Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Denizli Batman Arası Kaç KM

Denizli Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1343 km’dir. Denizli Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1058 km’dir.

Denizli Batman Arası Kaç Saat

Denizli Batman arası kaç saat; Denizli Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1343 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Denizli Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Denizli Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1058 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Denizli Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1343 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.