İçeriğe geç

Denizli Ardahan Arası Kaç KM


Denizli Ardahan arası kaç km;
yazımızda öncelikle Denizli ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Ardahan arası kaç km? Denizli Ardahan arası kaç saat? Denizli Ardahan yol tarifi? Denizli Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz

Denizli ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Ardahan Arası Kaç KM

Denizli Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1526 km’dir. Denizli Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1226 km’dir.

Denizli Ardahan Arası Kaç KM

Denizli Ardahan Arası Kaç Saat

Denizli Ardahan arası kaç saat; Denizli Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1526 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Denizli Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Denizli Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1226 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Denizli Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1526 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 123 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.