İçeriğe geç

Denizli Amasya Arası Kaç KM

Denizli Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Amasya arası kaç km? Denizli Amasya arası kaç saat? Denizli Amasya yol tarifi? Denizli Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Amasya Arası Kaç KM

Denizli Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 805 km’dir. Denizli Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 664 km’dir.

Denizli Amasya Arası Kaç KM

Denizli Amasya Arası Kaç Saat

Denizli Amasya arası kaç saat; Denizli Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 805 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Denizli Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 664 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Denizli Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 805 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.