İçeriğe geç

Denizli Aksaray Arası Kaç KM

Denizli Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Aksaray arası kaç km? Denizli Aksaray arası kaç saat? Denizli Aksaray yol tarifi? Denizli Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Aksaray Arası Kaç KM

Denizli Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 539 km’dir. Denizli Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 430 km’dir.

Denizli Aksaray Arası Kaç KM

Denizli Aksaray Arası Kaç Saat

Denizli Aksaray arası kaç saat; Denizli Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 539 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Denizli Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 430 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Denizli Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 539 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.