İçeriğe geç

Denizli Ağrı Arası Kaç KM

Denizli Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Ağrı arası kaç km? Denizli Ağrı arası kaç saat? Denizli Ağrı yol tarifi? Denizli Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli Ağrı Arası Kaç KM

Denizli Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1485 km’dir. Denizli Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1230 km’dir.

Denizli Ağrı Arası Kaç KM

Denizli Ağrı Arası Kaç Saat

Denizli Ağrı arası kaç saat; Denizli Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1485 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Denizli Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1230 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Denizli Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1485 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 82 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 119 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.