İçeriğe geç

Denizli Afyon Arası Kaç KM

Denizli Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Afyon arası kaç km? Denizli Afyon arası kaç saat? Denizli Afyon yol tarifi? Denizli Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli Afyon Arası Kaç KM

Denizli Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 221 km’dir. Denizli Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 167 km’dir.

Denizli Afyon Arası Kaç KM

Denizli Afyon Arası Kaç Saat

Denizli Afyon arası kaç saat; Denizli Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 221 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 167 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 43 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

43 dakika

Denizli Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 221 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.