İçeriğe geç

Demre Yol Tarifi

Antalya Demre yol tarifi; yazımızda öncelikle Demre şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Demre‘ye nasıl gidilir? Demre yol tarifi? Demre yol haritası? Demre İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Demre İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Demre, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Demre İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 365 km2’dir. Demre ilçesinin rakımı ise 12 m olarak hesaplanmıştır. Demre ilinin Kuzeyinde Finike, batısında Kaş ilçeleri bulunmaktadır. Demre ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Demre İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Demre ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25,893 nüfusa sahiptir.

Demre İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Demre Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Demre’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Demre Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Demre‘ye yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Demre’ye Nasıl Gidilir? Demre Yol Tarifi

Demre‘ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Demre‘ye gelebilirsiniz. Demre karayolu ile Antalya şehir merkezine 142 km, İstanbul’a yaklaşık 824 km, Ankara’ya yaklaşık 677 km, İzmir’den ise yaklaşık 481 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Demre ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Demre ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.