İçeriğe geç

Demre Posta Kodu

Demre Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Demre Posta Kodu Sorgulama

Demre’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Demre ilçesi Hakkında

Demre ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz on birinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Demre, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Demre İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 365 km2’dir. Rakımı ise 12 m olarak hesaplanmıştır. Demre ilinin Kuzeyinde Finike, batısında Kaş ilçeleri bulunmaktadır. Demre ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Demre İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Demre ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 26,896 nüfusa sahiptir.

Demre Posta Kodu
Demre Posta Kodu