İçeriğe geç

Demirözü Yol Tarifi

Bayburt Demirözü yol tarifi; yazımızda öncelikle Demirözü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Demirözü’ne nasıl gidilir? Demirözü yol tarifi? Demirözü yol haritası? Demirözü İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Demirözü İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt’un ilçesi olan Demirözü, Bayburt’un yerleşim yerlerinden biridir. Demirözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 610 km2’dir. Demirözü ilçesinin rakımı ise 1.975 m olarak hesaplanmıştır. Demirözü İlçesinin, Kuzeyinde, Aydıntepe, Doğusunda, Bayburt Merkez Batısında, Gümüşhane Güneyinde, Erzincan ilçeleri bulunmaktadır. Demirözü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Demirözü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Demirözü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8,657 nüfusa sahiptir.

Demirözü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Demirözü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Demirözü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Demirözü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Demirözü’ne yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Demirözü’ne Nasıl Gidilir? Demirözü Yol Tarifi

Demirözü’ne kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Demirözü’ne gelebilirsiniz. Demirözü karayolu ile Bayburt şehir merkezine yaklaşık 32 İstanbul’a yaklaşık 1090 km, Ankara’ya yaklaşık 721 km, İzmir’den ise yaklaşık 1446 km uzaklıktadır. Bayburt’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.